Pożyczka  onlina na konto – jak zaciągnąć
26/06/2014 240 Czytano

Pożyczka onlina na konto – jak zaciągnąć

Nikogo już nie dziwią reklamy typu ”szybka pożyczka przez internet”. Są to reklamy, które nie wzbudzają żadnego zaskoczenia, a raczej uznawane są za coś oczywistego. Czy szybkie pożyczki tak naprawdę można tak szybko zaciągać? Zdecydowanie nie, gdyż coraz więcej firm pożyczkowych skrupulatnie sprawdza swoich klientów. 

Nawet jeśli szybko i sprawnie wypełnimy wniosek o pożyczkę pozabankową, wydanie decyzji może zająć firmie pożyczkowej nieco więcej czasu. Firmy takie mają na uwadze przede wszystkim względy bezpieczeństwa.

Etapy ubiegania się o pożyczkę pozabankową

Jeśli zastanawiamy się nad zaciągnięciem szybkiej pożyczki pozabankowej musimy zapoznać się z procedurą jej przyznawania. Wszelkie kroki, jakie podejmuje zarówno klient, jak i pożyczkodawca zanim dojdzie do podpisania umowy pożyczki są czasem żmudne, a dla wielu klientów czasochłonne. Czasy, że szybką pożyczkę można było uzyskać w ciągu 15 minut powoli odchodzą w zapomnienie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi nowy klient, którego trzeba dokładnie sprawdzić. Cały proces ubiegania się o szybką pożyczkę rozpoczyna się od wypełnienia przez klienta wniosku przez internet, który zazwyczaj jest dostępny na stronie internetowej danej firmy udzielającej pożyczek pozabankowych. Wypisując wniosek o szybką pożyczkę pozabankową musimy podać podstawowe dane dotyczące kredytobiorcy, a więc swoje dane personalne, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, numer i serię dowodu osobistego, adres e-mail i numer telefonu. Elementem wniosku są też dwa suwaki, które należy ustawić na kwocie, o którą potencjalny klient się ubiega. Tak samo postępujemy w kwestii określenia terminu spłaty.

Szybkie pożyczki pozabankowe zwykle kojarzone z tak zwaną opłatą weryfikacyjną. Ma to związek z przelaniem przysłowiowego grosza w celu weryfikacji konta potencjalnego pożyczkobiorcy. Poza tym rachunek bankowy jest niezbędny, aby móc skorzystać z chwilówki drogą internetową.

Coraz więcej instytucji pozabankowych sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. W tym celu wysyłają zapytania do biur informacji gospodarczej. Wiedza o tym, czy pożyczkobiorca widnieje w Krajowym Rejestrze Długów, BIG InfoMonitorze lub Rejestrze Dłużników ERIF BIGS.A. Pozwala takim firmom uniknąć problemów z niewypłacalnym klientem. Widniejąc jako dłużnik nie znaczy, że nie mamy szans na uzyskanie pożyczki pozabankowej. Wiele takich instytucji idąc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów proponuje im pożyczki online opiewające na zdecydowanie niższe kwoty, niż wnioskowali.

Ze względów bezpieczeństwa wnioskujący o pożyczkę może też zostać poproszony o przedłożenie dodatkowych dokumentów w postaci zaświadczenia o dochodach. Nie oznacza to jednak, że dłużnik nie ma prawa do pożyczki pozabankowej. Stali klienci, mimo tego, że widnieli w Biurze Informacji Kredytowej a spłacali zobowiązania regularnie, mogą liczyć na kolejne usługi. W przypadku, gdy pożyczkobiorca nie uregulował wcześniejszej pożyczki może mieć problemy z zaciągnięciem kolejnej.

Podchodźmy więc do tematu szybkich pożyczek poważnie, gdyż każde zobowiązanie, nie tylko bankowe trzeba spłacić.

Pożyczka onlina na konto – jak zaciągnąć
Oceń tą firmę

O autorze

Zobacz także

Poradniki

Pożyczka od najbliższych. Ostateczne wyjście?

Coraz więcej ludzi przekonuje się o tym że nie warto pożyczać od znajomych. Zasadą dobrej przyjaźni jest bowiem, żeby nie pożyczać pieniędzy, gdyż z powodu pożyczek kończy się wiele przyjaźni.

Poradniki 0 Komentarzy

Pożyczka przez sms

Konkurencja na rynku szybkich pożyczek online rośnie w siłę, dlatego pożyczkodawcy prześcigają się w pomysłach na docieranie do klientów. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów część firm wprowadziła usługę o

Poradniki

Czy można wymazać z BIK-u grzechy kredytowe?

Co chwilę słychać o firmach, które zapewniają o możliwości wymazania złej historii kredytowej. W ofercie ich usług znajdują się usuwanie wpisów z Krajowego Rejestru Długów czy też BIK. Jak sprawa