Jak kryzys wpóływa na nasze finanse?
25/06/2014 245 Czytano

Jak kryzys wpóływa na nasze finanse?

Ogólnoświatowy kryzys finansowy ma ogromny wpływ na nasz stan konta. Ta niekorzystna sytuacja na rynku sprawiła, że kryzys finansowy nie ominął nikogo. Niemal każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, że martwił się o to, że nie będzie mógł zapłacić rachunków. Mając na przykład na utrzymaniu rodzinę niejednokrotnie martwimy się o ich egzystencję. Któż z nas nie znalazł się kłopotliwej sytuacji, że nawaliła nam lodówka. Zwracaliśmy się wtedy o pomoc finansową do rodzinki czy znajomych. Niejednokrotnie spotkaliśmy się z odmową. Co w takiej sytuacji zrobić. Udać się do banku po kredyt, a co jeśli bank odmówi nam pomocy z powodu braku zdolności kredytowej? Może warto pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu na wypadek niespodzianek od losu.

Jak uniknąć zadłużenia na poczet bieżących wydatków?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że kłopotów finansowych, jakie nas spotkały w danej   chwili, można byłoby uniknąć lub zmniejszyć ich odczucie. Może warto pomyśleć o oszczędzaniu. Wiadomą sprawą jest bowiem fakt, że często wydajemy pieniądze na to, czego nie potrzebujemy. Kupujemy zbyt dużo żywności, kusimy się na wesoły weekend, który sporo kosztuje czy też kupujemy kolejną parę butów z promocji. A tymczasem bez tego można byłoby się obejść. Z pozoru nic nie znaczące kilkaset złotych, może w ciągu kilku miesięcy uchronić nas przed zaciągnięciem pożyczki na zakup miksera, który odmówił nam posłuszeństwa. Warto się nad tym zastanowić i przemyśleć temat rozwagi w wydatkowaniu.

Życie nie jest usłane różane, i niejednokrotnie zaskakuje nas niespodziewanymi sytuacjami, dlatego też może nam się przydarzyć zupełnie niespodziewany pech, który często sporo kosztuje. Warto również wpić kilka zasad naszym domownikom, a szczególnie dzieciom. Warto nauczyć je oszczędności w zużyciu energii czy użytkowaniu bieżącej wody. Jeśli nasze dziecko przekona się, że warto oszczędnie żyć, w przyszłości na pewno nie będzie dla niego problemem odłożenie kilku groszy na czarną godzinę.

Szybka pożyczka online na załatanie dziury budżetowej

Dla wielu ludzi doskonałym rozwiązaniem na załatanie dziury budżetowej jest szybka pożyczka przez internet. Pamiętajmy jednak, nie zaciągajmy pożyczek bez dokładnego zastanowienia się, czy aby na pewno nie poradzimy sobie bez tego zobowiązania. Jeśli już będziemy musieli ją zaciągnąć, zastanówmy się nad kilkoma sprawami związanymi z tym faktem.

Warto w tym celu uwzględnić nasze wszelkie zobowiązania oraz kwotę z następnej wypłaty, jaką możemy poświęcić na spłatę pożyczki. Warto również zastanowić się nad określeniem okresu, jaki potrzebujemy by spłacić nasze zobowiązanie. Nie dajmy się zmanipulować instytucjom oferującym chwilówki przez interent w ten sposób, że zamiast potrzebnego tysiąca złotych zaciągniemy pożyczkę opiewającą na zdecydowanie wyższą kwotę. Każdą pożyczkę trzeba bowiem spłacić wraz z dodatkowymi kosztami.

O autorze

Zobacz także

Aktualności

Błyskawiczna decyzja kredytowa w kwadrans bądź pół minuty – slogan czy rzeczywista innowacja

Proces, jakim jest ubieganiu się o pożyczkę lub kredyt jest długi i wymaga wywiązania się z wielu formalności. Większość osób przynajmniej raz w życiu ubiegała się o kredyt i doskonale

Aktualności

Firmy pożyczkowe powołują Związek Firm Pożyczkowych

Firmy pożyczkowe szybko zareagowały na ostatnie wydarzenia. Surowa kontrola UKiOK oraz planowana zmiana przepisów w zakresie sektora pozabankowego sprawił, że inwestorzy musieli szybko reagować na powyższe  wydarzenia. Odpowiedzią na zmieniającą

Aktualności

Pożyczasz? Zachowaj szczególną ostrożność!

Każdego roku okres przedświąteczny to czas prawdziwej gorączki zakupów, która dopada coraz więcej osób. Niestety fundusze, które są nam potrzebne akurat w tym okresie, nie leżą na ulicy, a sama